بلیط هواپیمای پرواز خارجی

ییلاق اولسبلنگاه ماسال یا اولاسبلانکا ماسال، یکی از مناطق دیدنی و جذاب در غرب استان گیلان است. اگر تاکنون به این ییلاق سرسبز و زیبا سفر نکرده باشید؛ بی‌شک اسم ماسال و دیدنی‌های آن به گوشتان خورده است. اما ماسال دقیقا کجاست؟ معنی اسم ماسال چیست؟ بهترین زمان سفر به این منطقه جذاب کیِ است؟ 

ماسال کجاست؟

در 50 کیلومتری رشت، وسط کوه‌های تالش، منطقه‌ایست که به خاطر ییلاقات سرسبز و تشکیل اقیانوس ابر، به یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر تبدیل شده است. احتمالا اسم ماسال یه گوش شما خورده است. اگر تا به حال به ماسال سفر نکرده‌اید بار و بندیل ببندید و نگران مسافت نباشید، از تهران تا ماسال فقط 380 کیلومتر فاصله است.

معنی اسم ماسال

همانطور که گفته شد ماسال در کنار کوه‌های تالش قرار گرفته است. از این رو معنی اسم ماسال کوه وار یا کنار کوه یا دارای کوه است؛ که گفته شده این کلمه از کلماتی چون مسال، مازال و... گرفته شده است.

ماسال، تکه‌ای از رویا بر روی ارتفاعت تالش.ماسال، تکه‌ای از رویا بر روی ارتفاعت تالش.

چرا ماسال خاص است؟

جایی را تصور کنید که از مسیری دلفریب می‌گذرید و به درون ییلاقات سرسبز و دست نخورده می‌رسید، جایی درست بر فراز ابرها که راه رفتن بر روی آن، رویای بچگی‌تان را به واقعیت نزدیک می‌کند، اما شگفتی‌ آن به اینجا ختم نمی‎‌شود؛ پس به ماجراجویی‌تان ادامه دهید.

در ماسال چه می‎‌بینیم؟

از یک مسیر رویایی با انبوهی از درختان می‌گذرید، رودخانه خالکایی با صدای دلنوازش تا نیمه راه همراه شما خواهد بود. بعد از گذشتن از این مسیر جاذبه‌های ماسال نمایان می‌شود. اگر جاده جنوبی خروجی ماسال را پیش بگیرید، در 25 کیلومتری آن، یکی از زییاترین روستاها را خواهید دید.

رویایی بر فراز ابرها.رویایی بر فراز ابرها.

ییلاق اولسبلنگاه ماسال یا اولاسبلانکا ماسال:

هر چیزی که شما را عاشق زندگی روستایی کند، در این روستا می‌توانید ببینید. بعد از اینکه شبی را در کلبه‌ای چوبی زیر آسمان پرستاره به خواب رفتید با صدای پرندگان از خواب آرام برمی‌‌خیزید. هر چه زودتر از کلبه بیرون بیایید تا فرشی از ابرها را زیر پایتان ببینید. در ادامه روز خودتان را برای خوردن آب چشمه و غذای محلی آماده کنید. اینجا همان روستای خوش آب و هوایی است که مردم ماسال، تابستان‌های خود را در کلبه‌های چوبی آن سپری می‌کنند.

ییلاقات اولسبلنگاه و کلبه‌های چوبی‌اش.ییلاقات اولسبلنگاه و کلبه‌های چوبی‌اش.

اقامت در ماسال

در سفر خود نگران اقامت در ماسال نباشید. در ییلاق اولسبلنگاه ماسال انواع اقامت‌گاه از ویلا و کلبه‌های جنگلی گرفته تا انواع هتل در ماسال وجود دارند. بنابراین با هر سلیقه و هر توان مالی که به این منطقه سفر کنید، محل مناسبی برای اقامت در ماسال میابید.

هتل در ماسال

هتل‌هایی با انواع امکانات و ستاره‌های مختلف در ماسال وجود دارند. می‌توان هتل آریانا، هتل رویال و هتل راتینس را به عنوان هتل در ماسال نام برد. یکی از هتل‌های برتر غرب گیلان هتل راتینس ماسال است. این هتل 4 ستاره که از سویی به کوهستان و از سوی دیگر به سواحل دریای خزر منتهی می‌شود؛ امکاناتی چون پارکینگ، اینترنت، رستوران، کافی شاپ و میز بیلیارد دارد. هتل راتینس ماسال به دلیل نزدیکی به کوه، جنگل، دریا، ییلاق اولسبلنگاه ماسال، سورتمه تالش، ماسوله و مراکز گردشگری و جاذبه‌های دیدنی دیگر، محل مناسبی برای اقامت در ماسال است.

مراتع سرسبز ماسال در بهار و تابستان پر از آرامش است.مراتع سرسبز ماسال در بهار و تابستان پر از آرامش است.

کی به ماسال برویم؟

بهترین زمان سفر به ییلاق اولسبلنگاه ماسال (اولاسبلانکا ماسال) اردیبهشت تا پایان تابستان است. در این فصل از هوای بی‌نظیر و تماشای مراتع سرسبز آن لذت ببرید.

در سفر به ماسال با خود چی ببریم؟

ماسال در اکثر مواقع، شب‌ها و صبح‌های سردی دارد، به همین خاطر داشتن لباس گرم از لوازم ضروری شما در این سفر خواهد بود. کفش راحتی و کوله سبک را فراموش نکنید. و در نهایت برای مراقبت از این طبیعت زیبا، کیسه زباله به همراه داشته باشید تا در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است!